Książki z polskiego podwórka

Kryminalne książki z zagranicznego rynku znane są ze swojej doskonałej kompozycji. Jeżeli ktoś szuka czegoś naprawdę porywającego, co zapewni mu mnóstwo wspaniałych emocji, to wśród zagranicznych autorów znajdzie mnóstwo fajnych propozycji. Jednak nie zapominajmy o tym, że również rynek polski ma nam do zaoferowania wiele wspaniałych książek. I to nie tylko książki dla mężczyzn, ale również dla kobiet znaleźć można wiele ciekawych propozycji do czytania. Takie właśnie ciekawe książki ma dla nas Diana Brzezińska. Tym razem czas na jej “Obiecasz mi“.

Trzecia część serii

Diana Brzezińska wydała właśnie trzecią część serii z cyklu “Ada Czarnecka i Krystian Wilk”. Jeżeli ktoś chciałby poznać opowieść o tych dwóch, jakże zawiłych osobowościach, to koniecznie powinien w pierwszej kolejności książkę pt. “Będziesz moja” – część pierwsza i “Zaufasz mi” – część druga. Te dwie książki pokażą nam kim jest dwójka bohaterów i jak nie łatwa jest ich znajomość. Ada Czarnecka i Krystian Wilk poznają się na szczecińskiej komendzie. On jest podkomisarzem, który znany jest ze swojej skuteczności – w szczególności, jeżeli chodzi o rozwiązywanie trudnych i tajemniczych spraw. Jego wadą jest fakt, że uwielbia podrywać kobiety. Z kolei ona jest rudowłosą pięknością – profilerką, która również jest dobra. Z kolei jej wadą jest niestety lenistwo. W dwóch pierwszych częściach mieli do rozwikłania nader trudne sprawy, które wpłynęły nawet na ich życie codzienne, rodzinne. Z czym będą musieli zmierzyć się w trzeciej części?

Podkomisarz – zabójca?

Ada w środku nocy odbiera telefon od Krystiana i nie może uwierzyć w to co usłyszała. “Zabiłem” – kobiecie ciężko uwierzyć, że Krystian mógł doprowadzić do czyjejś śmierci. Szybko jednak wsiada w nocy do auta i kieruje się do Krystiana. Na miejscu zastaje zwłoki kobiet z którą mężczyzna aktualnie się spotykał. Wszystkie dowody wskazują, że faktycznie podkomisarz zabił swoją aktualną partnerkę. Czy to jednak możliwe? Ada nie może uwierzyć w to co widzi. W szczególności, że nie może logicznie dogadać się z Krystianem. Podkomisarz nic nie pamięta co się działo wieczorem. Nie jest w stanie sobie tego przypomnieć. Czy to oznacza, że ktoś chce go wrobić? Czy to jednak on zabił? “Obiecasz mi” pokazuje, że to co sobie wyobrażamy nie zawsze musi być takie jak to w rzeczywistości widzimy. Ada chce wyjaśnić sprawę. Okazuje się, że relacja jej i Krystiana stanie się jeszcze bardziej skomplikowana niż do tej pory była.

Kawa zdjęcie utworzone przez nensuria - pl.freepik.com
#kobieta, #książka, #morderstwo, #Szczecin, #zbrodnia